Jeden plaster – wiele możliwości

Jeden plaster – wiele możliwości

Kinesiology Taping

Stanowi doskonałe uzupełnienie terapii, gdyż odpowiednie zaaplikowanie plastrów po terapii, pozwala na utrzymanie osiągniętych efektów jeszcze na długo po wyjściu z gabinetu.

Wiele osób uważa, że te kolorowe „plasterki” są nasączone specjalnymi lekami, jednakże jest to mit. Ich działanie oparte jest przede wszystkim na oddziaływaniu mechanicznym i sensorycznym. Pierwsze z nich polega głównie na zwiększeniu przestrzeni pomiędzy skórą, a pozostałymi tkankami – umożliwiając lepszy przepływ substancji w organizmie. Drugie natomiast opiera się na działaniu receptorów nerwowych i sygnałów wysyłanych do mózgu.

tapy1500

 Kinesiology taping posiada wiele pozytywnych zastosowań, których nie sposób dokładnie streścić.  Odpowiednio dobrana i wykonana aplikacja pozwala normalizować napięcie mięśniowe i powięziowe oraz zredukować poziom bólu. Jest to doskonałe rozwiązanie przy zastojach limfatycznych i żylnych oraz wybroczynach zwanych siniakami. Metoda ta umożliwia również korekcje i stabilizację stawów, dzięki czemu są one lepiej chronione przed lub też po urazach różnego rodzaju.

DSC_72771500
DSC_73351500

Taśmy te są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, o parametrach jak najbardziej zbliżonych do ludzkiej skóry. Dzięki swoim elastycznym i wodoodpornym właściwościom nie odklejają się tak szybko  jak zwykły plaster, a ich noszenie możliwe jest nawet do 5 dni! Ponadto są hipoalergiczne i pozwalają oddychać naszej skórze, gdyż doskonale przepuszczają powietrze. A bogata gama kolorystyczna pozwala tworzyć prawdziwe „dzieła sztuki” na naszym ciele, aczkolwiek nie ma to dodatkowego wpływu terapeutycznego.

DSC_72541500

Zadzwoń i umów się na wizytę!