Fizjoterapia Twoja droga do zdrowia!

Fizjoterapia Twoja droga do zdrowia!

Fizjoterapia Twoja droga do zdrowia!

 

Fizjoterapia

Odczuwasz dolegliwości bólowe? Przeszedłeś zabieg lub operację, wymagasz rekonwalescencji? Czujesz, że Twoje ciało jest zmęczone i napięte lub po prostu chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną? Cierpisz na przewlekłą chorobę lub przeszedłeś udar?

Fizjoterapia jest właśnie dla Ciebie!

Man waking up in the morning and suffering because of backache
stock-photo-this-bed-is-not-comfortable-as-i-thought-247427428

 Rehabilitacja dorosłych

Odczuwasz różnego rodzaju bóle? Dokuczają Ci dolegliwości kręgosłupa – rwa kulszowa, udowa, dyskopatia, niestabilność kręgosłupa, nadmierne napięcie mięśni,  bóle o nieznanej przyczynie? Doskwierają Ci inne problemy? Łokieć tenisisty, golfisty, bóle barku, kolana czy biodra?

Zadzwoń i przedstaw swój problem – wspólnie ustalimy program terapii.

 

 Terapia kręgosłupa

Odczuwasz różnego rodzaju bóle? Dokuczają Ci dolegliwości kręgosłupa – rwa kulszowa, udowa, dyskopatia, kręgozmyk lub niestabilność kręgosłupa. Odczuwasz nadmierne napięcie mięśni,  bóle o nieznanej przyczynie? Doskwierają Ci inne problemy – bóle biodra, głowy czy miednicy?

Zadzwoń i przedstaw swój problem – wspólnie ustalimy program terapii.

 

Modern rehabilitation physiotherapy

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna powinna być przede wszystkim kompleksowa i funkcjonalna. W celu odzyskania jak największej sprawności istotne są regularnie wykonywane ćwiczeń oraz ich szybkie wdrożenie. Nasz mózg posiada ogromne zdolności neuroplastyczne, przez co – dzięki zastosowaniu odpowiednich technik – możliwa jest poprawa oraz przywrócenie utraconych funkcji. Praca metodą PNF, pozwala na przenoszenie napięcia ze zdrowych części ciała, w rejony objęte chorobą. Fizjoterapia odbywa się w domu, dzięki czemu chory nie musi dojeżdżać do gabinetu, a terapeuta może dobrać techniki i ćwiczenia do potrzeb chorego związanych z jego codzienną aktywnością naturalnym otoczeniu

 
Rehabilitation in nursing home

Rehabilitacja osób starszych

Osoby starsze wymagają szczególnej opieki i naszej pomocy, dlatego dobierając program rehabilitacji należy zwrócić uwagę na ich możliwości oraz potrzeby. Odpowiednia fizjoterapia pozwoli na poprawę kondycji seniorów, zwiększenie ich sprawności oraz zredukowanie odczuwanego bólu. Polepszenie możliwości samoobsługi osób starszych, może znacznie podnieść ich komfort życia. 

Zadbaj o swoich bliskich i popraw jakość ich życia, zadzwoń i zapytaj o pakiet rehabilitacji osób starszych.

Będzie to doskonały prezent dla twoich dziadków, który będą mogli zrealizować nie wychodząc z domu!

Masseur Doing Massage On Woman

Terapia Manualna

Stanowi niezwykle pomocne „narzędzie” w zaburzeniach funkcjonalnych aparatu ruchu – stawach, mięśniach, więzadłach, czy nerwach. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „manus” czyli ręką – gdyż jest ona wykonywana rękoma fizjoterapeuty. Terapia manualna to różnego rodzaju  metody – wśród najbardziej znanych wyróżnia się mobilizacje oraz manipulacje. Taki rodzaj terapii jest bezbolesny i nie należy się go obawiać. Pomimo zdarzających się tzw „kliknięć”  czy  „chrupnięć” w stawach – nie dzieje się nic złego. 

Terapia manualna pozwala leczyć różnego rodzaju dolegliwości między innymi problemy z kręgosłupem, zwyrodnienia i urazy stawów,  jak również bóle mięśni, głowy oraz napięcia wynikające ze stresu czy przemęczenia.

Side view of a woman legs receiving a massage therapy

Drenaż limfatyczny 

Stanowi jedną z wielu technik masażu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich ruchów w określonej kolejności usprawniany jest przepływ chłonki w naczyniach limfatycznych. Pozwala to nie tylko zredukować istniejące już obrzęki, ale także zapobiega możliwości ich powstania. Dlatego zabiegi te są szczególnie polecane kobietom po zabiegach mastektomii.  Drenaż limfatyczny idealnie sprawdzi się u osób z obrzękami zapalnymi, chłonnymi, zastoinowymi oraz pourazowymi. Ponadto może być wykorzystywany także w celach kosmetycznych – dzięki poprawie metabolizmu tkanek oraz przemiany materii w partiach skórnych, sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

Jesteś po zabiegu usunięcia węzłów chłonnych, mastektomii? Boisz się obrzęków?  Nie wiesz co możesz robić, a czego lepiej unikać?? Nie martw się – jesteś w doskonałych rękach! Zadzwoń i umów się na wizytę – dowiesz się co Ci wolno, a czego nie! Dodatkowo nauczysz się autodrenażu, umożliwiającego codzienną profilaktykę w zaciszu własnego domu. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat konkretnych zabiegów?

Potrzebujesz porady? Zastanawiasz się czy dana technika jest odpowiednia dla Ciebie?

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!